وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان روشن

وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان روشن

Secondary menu

 
   

About us

 • image description

  اطلاعاتی در مورد لیگ برتر افغانستان روشن

  « لیگ برتر افغانستان روشن » ، اولین لیگ حرفه‌ای فوتبال افغانستان، توسط فدراسیون فوتبال افغانستان ، اولین فدراسیون فوتبال آسیایی که در سال ۱۳۲۷ به عضویت فیفا درآمد و موبی گروپ ، بزرگ‌ترین مجموعه رسانه‌ای افغانستان ، در سال ۱۳۹۱ تاسیس شد. روشن، پیشتازترین شرکت مخابراتی  افغانستان، از آغاز به حیث " حامی عنوان " این لیگ بوده است. تمام مقررات بازی بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی فوتبال (FIFA) و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) می‌باشد. لیگ برتر افغانستان روشن هر ساله برای کشف استعدادهای فوتبالی، تورنمنت‌های ولایتی و منطقه‌ای را در سراسر افغانستان برگزار می‌کند؛ طوریکه جوانان علاقمند با اطمینان خاطر از داشتن چنین فرصتی رویاهای فوتبالی خود را از این طریق تعقیب می‌کنند. همچنین، لیگ برتر افغانستان روشن، هر ساله اولین تورنمنت فوتبال بانوان کشور را به صورت زنده از تلویزیون نشر می‌کند. تمام مسابقات لیگ برتر افغانستان روشن توسط تلویزیون‌های طلوع و لمر و رادیوهای آرمان و آراکوزیا اف ام به صورت زنده پخش می‌شوند.
  همچنین، این مسابقات از طریق تلویزیونی کیبلی و آن لاین در دسترس قرار دارند.
  لیگ برتر افغانستان روشن را از رسانه‌های اجتماعی فیس بوک، تویتر، و وب سایت رسمی لیگ برتر از طریق آدرس‌های زیر تعقیب کنید:

   
 • image description

  اطلاعاتی درباره فدراسیون فوتبال افغانستان

  لیگ برتر افغانستان روشن ۲۰۱۲، متعلق به فدراسیون فوتبال افغانستان می باشد. فدراسیون فوتبال افغانستان یک ارگان ورزشی در کشور می باشد که از طرف فدراسیون جهانی فوتبال در سال ۱۹۴۸ پذیرفته شده است(“AFF”). فدراسیون فوتبال افغانستان یک نهاد غیر دولتی است که فعالیت های خود را در زمینۀ فوتبال از سال ۱۹۹۲ در افغانستان شروع کرده است. این فدراسیون یک نهاد خصوصی است که قصد دارد با تهیه کردن امکانات و مهیا ساختن محیط، به کسانی که علاقمند فوتبال هستند کمک کند تا به جامعه بزرگ فوتبال بپیوندند. فدراسیون فوتبال انواع مسابقات (فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی، فوتبال گل کوچیک، فوتبال خیابانی و غیره) را در سرتاسر افغانستان توسط مسابقات مختلف، لیگ و مسابقات قهرمانی و کلاس های آموزشی سازماندهی می کند. فدراسیون فوتبال افغانستان یک نهاد شناخته شده از طرف فدراسیون بین المللی فوتبال است و کارمندان آن واجد شرایط هستند. www.aff.org.af

 • image description

  اطلاعاتی در مورد موبی گروپ

  موبی گروپ شریک دراز مدت استراتژیک (راهبردی) فدراسیون فوتبال افغانستان در راستای بوجود آوردن، سازماندهی کردن، بازاریابی و مدیریت " لیگ برتر افغانستان روشن" است. محصولات رسانه ای موبی گروپ، در کشورهای در حال توسعه در سطح جهانی می باشد. تلویزیون طلوع و لمر، شبکه های رادیویی آرمان اف ام و اراکوزیا اف ام، مجله افغان سین، تلویزیون خبری طلوع نیوز و کابورا پروداکشن از زیر مجموعه های موبی گروپ می باشد که رسانه های بسیار مشهوری هستند که در طول مدت فعالیتشان جوایزی را نیز دریافت کرده اند. موبی گروپ همچنان شبکه های ماهواره ای مشهور فارسی۱ و زمزمه را نیز پخش می کند، که از این طریق ۴۵ میلیون بیننده فارسی زبان در ایران و دیگر کشورهای همسایه را به طرف خود جذب کرده است. نیوز کورپوریشن یکی از شریکان تجاری موبی گروپ می باشد.

به اشتراک بگذارید