وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان روشن

وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان روشن

Secondary menu

 
   

About us

 • image description

  اطلاعاتی در مورد لیگ برتر افغانستان روشن

  لیگ برتر افغانستان روشن ۲۰۱۲، (روشن APL) اولین لیگ حرفه ای فوتبال افغانستان می باشد. که در تاریخ ۹ جولای ۲۰۱۲ توسط فدراسیون فوتبال افغانستان، اولین فدراسیون آسیایی که (در سال ۱۹۴۸) توسط فیفا پذیرفته شد، و همچنان شرکت روشن، شرکت پیشتاز در فراهم کردن ارتباطات در افغانستان، و موبی گروپ بزرگترین رسانه در افغانستان، به راه انداخته شده است. بازیکنان تیم ملی افغانستان مردان جوانی هستند که از طریق یک برنامه تلویزیونی به نام میدان سبز از سرتاسر افغانستان انتخاب شده اند. لیگ برتر در طول ماه های سپتمبر و اکتوبر با ۱۶ بازی بین ۸ تیم در ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان برگزار خواهد شد که این تیم ها برای شرکت در بازی نهایی و نیمه نهایی مسابقه می دهند. تمام مسابقات توسط تلویزیون طلوع (پربیننده ترین شبکه تلویزیونی در افغانستان) و لمر (شبکه نمبر۱ پشتو زبان در افغانستان) و همچنان از طریق آرمان اف ام و اراکوزیا اف ام، دو شبکه پیشتاز رادیویی در افغانستان، پخش خواهد شد . این مسابقات از طریق کِبَل نیز در سرتاسر جهان نشر خواهد شد.

 • image description

  اطلاعاتی درباره فدراسیون فوتبال افغانستان

  لیگ برتر افغانستان روشن ۲۰۱۲، متعلق به فدراسیون فوتبال افغانستان می باشد. فدراسیون فوتبال افغانستان یک ارگان ورزشی در کشور می باشد که از طرف فدراسیون جهانی فوتبال در سال ۱۹۴۸ پذیرفته شده است(“AFF”). فدراسیون فوتبال افغانستان یک نهاد غیر دولتی است که فعالیت های خود را در زمینۀ فوتبال از سال ۱۹۹۲ در افغانستان شروع کرده است. این فدراسیون یک نهاد خصوصی است که قصد دارد با تهیه کردن امکانات و مهیا ساختن محیط، به کسانی که علاقمند فوتبال هستند کمک کند تا به جامعه بزرگ فوتبال بپیوندند. فدراسیون فوتبال انواع مسابقات (فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی، فوتبال گل کوچیک، فوتبال خیابانی و غیره) را در سرتاسر افغانستان توسط مسابقات مختلف، لیگ و مسابقات قهرمانی و کلاس های آموزشی سازماندهی می کند. فدراسیون فوتبال افغانستان یک نهاد شناخته شده از طرف فدراسیون بین المللی فوتبال است و کارمندان آن واجد شرایط هستند. www.aff.org.af

 • image description

  اطلاعاتی در مورد موبی گروپ

  موبی گروپ شریک دراز مدت استراتژیک (راهبردی) فدراسیون فوتبال افغانستان در راستای بوجود آوردن، سازماندهی کردن، بازاریابی و مدیریت " لیگ برتر افغانستان روشن" است. محصولات رسانه ای موبی گروپ، در کشورهای در حال توسعه در سطح جهانی می باشد. تلویزیون طلوع و لمر، شبکه های رادیویی آرمان اف ام و اراکوزیا اف ام، مجله افغان سین، تلویزیون خبری طلوع نیوز و کابورا پروداکشن از زیر مجموعه های موبی گروپ می باشد که رسانه های بسیار مشهوری هستند که در طول مدت فعالیتشان جوایزی را نیز دریافت کرده اند. موبی گروپ همچنان شبکه های ماهواره ای مشهور فارسی۱ و زمزمه را نیز پخش می کند، که از این طریق ۴۵ میلیون بیننده فارسی زبان در ایران و دیگر کشورهای همسایه را به طرف خود جذب کرده است. نیوز کورپوریشن یکی از شریکان تجاری موبی گروپ می باشد.

به اشتراک بگذارید